Program edukacyjny dla klasy pierwszej „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Utworzono dnia 21.10.2019

Pierwszy okres nauki w nowej szkole i nowym środowisku to bardzo ważny etap w życiu dzieci. Wkraczają w zupełnie nowy, obcy świat, którego dopiero muszą się nauczyć. To także czas, w którym dzieci stają się bardziej samodzielne, próbują nowych rzeczy, a ciekawość jest motorem ich działań.

Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć je zasad bezpieczeństwa i przekazywać wiedzę, która sprawi, że będą wiedziały, co zrobić w trudnych sytuacjach. Chcemy tę wiedzę przekazywać jak najlepiej, dlatego od września w klasie pierwszej realizowany jest program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa Pierwszoklasistów w czterech obszarach: na drodze, w szkole, w domu oraz w Internecie. W tegorocznej edycji programu wykorzystywane będą zupełnie nowe materiały edukacyjne w oparciu o techniki szybkiego uczenia się i zapamiętywania.

Po przeprowadzeniu programu dzieci wezmą udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa.

B. Ruszczyńska