Spotkanie profilaktyczne

Utworzono dnia 05.03.2024

W dniu 4 marca  2024 r. w klasach I-III oraz  w klasach V, VI, VII odbyło się spotkanie profilaktyczne z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Tematem spotkania uczniów z klas młodszych było Bezpieczeństwo na drodze”.  Policjanci mówili o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz prawidłowym zachowaniu się na przejściach. W ramach działań edukacyjno-profilaktycznych realizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku Wydziału Ruchu Drogowego Komendy funkcjonariusze zachęcili uczniów do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem "Uczę się bezpieczeństwa na drogach Pomorza”. W ramach zgłoszenia chęci udziału w w/w konkursie uczniowie otrzymali specjalne opaski odblaskowektóre obiecały nosić każdego dnia w trosce o swoje bezpieczeństwoW klasach starszych spotkanie dotyczyło tematów: Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i odpowiedzialność prawna nieletnich. Policjanci wyjaśnili uczniom za kogo uważa się nieletnich, jak również za jakie czyny odpowiadają. Przedstawili środki wychowawcze i naprawcze stosowane wobec nieletnich w przypadku popełnienia czynów lub jeżeli wykazują przejawy demoralizacji. Uczniowie  dowiedzieli się, że Internet daje jedynie pozory anonimowości, w razie popełnienia przestępstwa przy pomocy komputera, odpowiednie służby bez trudu odnajdą jego właściciela. Przypomnieli również, aby każdy  rozważnie podchodził do znajomości nawiązywanych za pomocą sieci, jakie zachowania w wirtualnym świecie są szczególnie naganne oraz  jak rozsądnie korzystać z portali społecznościowych.

Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy policjantom  za wizytę w naszej szkole.

Agnieszka Treder-Las

Utworzono dnia 05.03.2024, 19:31