Bezpieczne ferie zimowe - spotkanie z policjantem.

Utworzono dnia 26.01.2024

Dnia 26 stycznia odwiedził nas policjant, Pan Mateusz Czucha z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, który udzielił krótkiej i ciekawej prelekcji dotyczącej właściwego zachowania się w czasie ferii w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Policjant przypomniał, w jaki sposób należy zachować bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych – jazdy na nartach, łyżwach, sankach oraz zabaw ze śniegiem, kuligach, ślizgawkach. Uświadomił uczniom, iż mają obowiązek pomocy osobie, która uległa jakiemuś wypadkowi, gdyż nieudzielenie jej skutkuje odpowiedzialnością karną. Podkreślił, że należy uprawiać sporty zimowe w miejscach do tego przeznaczonych i bezpiecznych, ale nigdy w pobliżu drogi publicznej czy miejscach, gdzie odbywa się ruch pieszych, a także na rzekach, jeziorach, stawach.

W związku z tym, iż w tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada w czasie ferii, czyli  6 lutego 2024 - prelekcja dotyczyła również zagrożeń dotyczących korzystania z Internetu, telefonu komórkowego, portali społecznościowych oraz przejawów demoralizacji młodych ludzi. Pan policjant przesrzegł uczniów przed grożącymi im konsekwencjami prawnymi, jeśli będą na facebooku kogoś obrażać, wyzywać, zamieszczać wpisy pełne nienawiści, znieważać, zniesławiać. Funkcjonariusz dodał, że należy dobrze zastanowić się nad tym, co zamieszczamy w sieci.

Zapraszamy po feriach całą społeczność szkolną na

Tydzień Bezpiecznego Internetu,
który odbędzie się w dniach
od 19 lutego do 23 lutego.

Wszystkim uczniom życzymy udanego oraz bezpiecznego wypoczynku!

Utworzono dnia 26.01.2024, 19:12