PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ 2019

Utworzono dnia 08.12.2019

Dnia 29 października 2019 roku w naszej bibliotece odbyło się Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy pierwszej.

Pierwsze spotkanie z biblioteką to wyjątkowe wydarzenie i przeżycie dla naszych najmłodszych uczniów. Podczas uroczystości na pierwszaków czekało sporo atrakcji. Zostali oni poddani „egzaminowi” ze znajomości bajek, były zagadki, pokaz multimedialny, quizy, czytanie fragmentów znanych bajek, wiersze.

W dalszej części uroczystości nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonał Pan Dyrektor – Grzegorz Jarząbek. Kiedy uczniowie stali się już pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki, złożyli przysięgę, że będą kochać i szanować książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Gratulując wszystkim, Pani bibliotekarka na pamiątkę uroczystości, rozdała uczniom dyplomy oraz wykonane własnoręcznie przez uczennice klasy VII (Weronikę Paszylk i Zuzię Pobłocką) zakładki do książek.

Pod koniec imprezy nasi czytelnicy mogli wysłuchać wierszy, które specjalnie dla nich recytowały Weronika i Zuzia oraz skosztować co nieco słodkości.

Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Pozostaje mieć nadzieję, że biblioteka będzie się kojarzyła naszym pierwszoklasistom z miejscem przyjaznym i bezpiecznym, że zawsze chętnie i z uśmiechem na twarzy będą ją odwiedzać.

Celem uroczystości było zachęcenie dzieci do korzystania ze zbiorów biblioteki oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Anna Grzywińska

Pasowanie na Czytelnika 2019