PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Utworzono dnia 07.11.2018

W środę 31 października 2018 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali przyjęci w poczet Czytelników Biblioteki Szkolnej. Pasowanie na czytelnika od lat ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu naszych szkolnych wydarzeń.

W pierwszej części naszej uroczystości, uczniowie klasy pierwszej zostali serdecznie powitani przez nauczyciela bibliotekarza, po czym zostali poddani „egzaminowi” ze znajomości literatury dziecięcej, z którą mieli już wcześniej do czynienia. Zadania, zagadki i quizy zostały przeprowadzone przez uczniów z klasy VIII b, którzy zawsze chętnie angażują się w uroczystości biblioteczne. Pierwszoklasiści mieli też okazję wysłuchać bajek czytanych przez starszych kolegów, wierszy oraz piosenki pt. „Witajcie w naszej bajce", do której starsi uczniowie przygotowali układ taneczny. Wszystko to wprowadziło naszych nowych czytelników w magiczny świat książek.

W kolejnej części naszego spotkania uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, po czym nastąpiło pasowanie na czytelnika, którego dokonał Pan Dyrektor – Grzegorz Jarząbek. Każdy świeżo upieczony czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom, który będzie przypominał mu o tym wydarzeniu.

Celem uroczystości było zainteresowanie uczniów książką oraz zachęcenie ich do korzystania ze zbiorów biblioteki.

Pragnę podziękować wychowawczyni klasy pierwszej – pani Bożenie Wajsbrot – Zielińskiej oraz Dyrektorowi – panu Grzegorzowi Jarząbkowi za wzięcie udziału w naszej uroczystości i uświetnienie jej swoimi osobami.

Anna Grzywińska

Utworzono dnia 07.11.2018, 21:28